Przeszklenia w projektach domów nowoczesnych

projekty domu nowoczesnego

Duża ilość przeszkleń to rozwiązanie bardzo często przewidywane w projektach nowoczesnych domów. Obecność tego typu okien może podnieść ogólny koszt inwestycji, ponieważ nie jest to standardowo wykonywana praca. Stolarka okienna powinna jednak spełniać wszelkie normy związane z przenikaniem ciepła, dlatego warto zainwestować w ten element.

Przeszklenia w budynku

W przypadku zastosowania przeszkleń na dużej powierzchni budynku lub uwzględnienia w projekcie domu nowoczesnego okien narożnych, ograniczenie strat ciepła jest bardzo istotnym punktem. Gotowy obiekt powinien przede wszystkim cechować się ekonomicznością w codziennym użytkowaniu. Stolarka musi jednocześnie wpasować się ogólny projekt domu nowoczesnego na przykład z Domy w Stylu, a także jego kolorystykę, stylistykę oraz inne cechy charakterystyczne.

Ograniczenie kosztów

Projekty nowoczesnych domów uzupełnionych o tego typu stolarkę zazwyczaj podwyższają ogólne koszty budowy. Można je jednak wyrównać lub ograniczyć, uwzględniając pewne ekonomiczne rozwiązania, takiej jak np.

– prostsza bryła budynku

– zwykły dach dwuspadowy

– pokrycie dachowe z blachodachówki lub blachy

Gotowy projekt powinien być przede wszystkim dopasowany do możliwości finansowych inwestora. Nie warto jednak oszczędzać na żadnych detalach i elementach wykończeniowych domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *