Jak zaplanować dom parterowy?

dom parterowyW ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne. Przyciągają przede wszystkim delikatną estetyką. Ich zwolennicy wskazują głównie na zgrabność, jako najważniejszą zaletę takiego budownictwa. Domy parterowe, pomimo faktu, że nie posiadają pomieszczeń na piętrach, które mogą służyć jako strych, mogą praktyczne. Muszą być jednak odpowiednio zaplanowane.

Piwnica

Każdy dom parterowy powinien posiadać piwnicę. Decydując się zatem na ten typ budownictwa, warto przy projektowaniu obiektu uwzględnić to pomieszczenie. Chodzi o to, by mieć gdzie swobodnie przechowywać różnego rodzaju przedmioty jak np. narzędzia, sanki, ale także żywność typu ziemniaki czy cebulę.

Kotłownia pod powierzchnią

Zamawiając plan domu parterowego, większość osób nie zamierza mocno zwiększać jego powierzchni. Nie chodzi przecież o to, by brak wysokiej kondygnacji odbył się nieestetycznym nadmiernym zwiększeniem jego szerokości i długości. Z tego powodu, każde pomieszczenie powinno stanowić przestrzeń użytkową. Żaden metr kwadratowy nie powinien być marnowany na pomieszczenia, które nie są wykorzystywane bezpośrednio przez mieszkańców. To właśnie dlatego kotłownia powinna znajdować się pod powierzchnią domu. Może być częścią piwnicy lub stanowić oddzielne pomieszczenie podziemne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *